ilustrim: Naser Fejza

Moti sot, riga shiu, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot ka parashikuar të mbajë mot kryesisht i vranët dhe jostabil.

Përpos rrezeve të pakta të diellit do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat do të shoqërohen me riga shiu, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti.