Mitralozi i veçantë që u kap në veri (FOTO)

Policia e Kosovës gjeti arsenal armësh në veriun e vendit sot pas një aksioni në Banjskë të Zveçanit.

Në orët e para të mëngjesit u vra një polic i forcave të rendit dhe u plagos një tjetër.

Në fotografitë që siguroi KALLXO.com shihet edhe një mitraloz prodhim i Zastava.

Ky tip i armës shërben për gjuajtje nga distanca të largëta, e veçanta e tij është edhe rezervat e mëdha të municionit.

Gjatë aksionit, Policia gjeti edhe armë të tjera të rënda, si zolla e lloje të tjera të armëve.