Postet nga: zvecan

Sveçla: Arsenali i armatimit u gjet bazuar në informatat e qytetarëve dhe të AKI-së

Policia e Kosovës ka sekuestruar një arsenal të madh armatimi sot, më 14.05.2024, afër Zveçanit.

Sveçla: Arsenali i armatimit i kapur sot - mbetje nga grupi terrorist i Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, njoftoi se kanë gjetur arsenal armësh në veri të vendit.

Hoxha: Janë sekuestruar armë, municione, eksploziv, uniforma të Policisë së Kosovës e pajisje të tjera

Policia e Kosovës në një operacion në Zveçan, te ura e hekurt, në pjesën e Rudarës, ka gjetur armë e municione si dhe uniforma të Policisë ...

Dyshohet se përdori shkumë për t’ua bllokuar oksigjenin policëve në protestat në Zveçan, 1 muaj paraburgim për të dyshuarin

Gjykata e Prishtinës i ka caktuar më 12.05.2024 një muaj paraburgim të pandehurit për kryerjen e katër veprave të ndryshme penale që dyshohet se u kryen më 29.05.2023 në ...

KFOR gjen një pushkë të varur në një pemë në Zvecan, Policia po heton rastin

Policia e Kosovës ka njoftuar se një njësi e KFOR-it ka gjetur të varur në një pemë një pushkë me 13 fishekë kalibrash të ndryshëm dhe një gë...

Komuna e Zveçanit siguron transport për nxënësit

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka njoftuar se kanë siguruar transport për nxënësit e arsimit fillor dhe të mesëm të ulët.

KQZ publikon rezultatet përfundimtare të votimit në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të votimit për ose kundër largimit të kryetarëve në katër komunat në veri të Kosovës, që ...

Procesi i veriut - VIDEO

Ka përfunduar votimi i 21.04.2024 për katër komunat në veri në vendit për apo kundër shkarkimit të kryetarëve të komunave, Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zveç...