Postet nga: Veriu

KOSTT përgënjeshtron zv.kryeministren serbe për rrymën e qytetarëve të veriut

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) ka reaguar ndaj deklaratave të zëvëndëskryeministres serbe se komunat veriore të Kosovës furnizohen ...

Komunat veriore të Kosovës furnizohen me rrymë nga Serbia që nga dhjetori i vitit 2020, thotë zv/kryeministrja e Serbisë

Vendimi i operatorit të sistemit të transmisionit të energjisë elektrike në Kosovë që të mos mbulojë shpenzimet e energjisë elektrike në katër komuna të Kosovës, ku shumica janë ...

Vuçiq pret që autoritetet e Kosovës të provojnë “ta marrin” nënstacionin e Valaçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë më 5 nëntor se pret që autoritetet e Kosovës së shpejti do të provojnë të marrin në kontroll nënstacionin ...

Komisioni për Buxhet i përgjigjet Kushtetueses për rrymën në veri, kundërshton opozita

Ani se pati kritika nga deputetët e opozitës, Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere me shumicë votash sot vendosi t’i përgjigjet Gjykatës Kushtetuese pë...

Kurti e Haradinaj përplasen për aksionet e Policisë në veri, përmendet edhe Milan Radoiçiq

I pari i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti iu është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj i cili tha se dy aksionet e fundit të Policisë së Kosovë...

Në pritje të kompensimit për rrymën e paguar për veriun

Hana Muharremi nga Prishtina thotë se institucionet energjetike të Kosovës duhet të kthejnë paratë që kanë shkuar për faturat e energjisë për qytetarët e katër ...

Ambasada britanike mbështet aksionin e Policisë së Kosovës  

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar pas zhvillimeve në veriun e vendit dhe aksionit të Policisë së Kosovës për kontrabandë.

Sindikata e Policisë reagon pas sulmeve ndaj zyrtarëve policor

Sindikata e Policisë së Kosovës ka dënuar sulmet ndaj policëve nga disa qytetarë serb dje në veriun e vendit, pas aksionit për kontrabandë.