3 raste të konfirmuara me variantin britanik në Kosovë

Në Kosovë janë të konfirmuara tri raste të variantit britanik të koronavirusit. Këtë e bëri të ditur në ArgumentPlus të RTV21, Izet Sadiku, ushtrues i detyrës së drejtorit të Klinikës Infektive.

Sadiku tha se të infektuarit e kaluan sëmundjen pa ndonjë shqetësim të madh.

Sadiku tutje tha se një hulumtim i publikuar ditë më parë tregon se varianti britanik përveç që përhapet më shpejt, ka dhe vdekshmëri më të lartë./21Media