Postet nga: Arsim Fetahu

Lirohet nga detyra Sokol Xhafa, në vendim thuhet se nuk ofroi zgjidhje për manganin në liqenin e Badovcit

Sokol Xhafa, Ushtrues i Detyrës së Drejtorit Teknik në KRU 'Prishtina' është liruar nga kjo pozitë me vendim të Kryeshefit Ekzekutiv, Arsim Fetahu më datë 29 dhjetor 2023.

Kryeshefi i KRU Prishtina: Liqenët në Kosovë nuk janë pastruar asnjëherë

Kryeshefi i KRU Prishtina, Arsim Fetahu ka thënë se mënyra e ndërtimit të digës së liqenit të Badocit në vitet e ’60-a kur edhe u ndë...

KRU Prishtina shpjegon se pse nuk është lajmëruar komuna e Prishtinës për ndërprerjen e ujit

“Koha kur ka dalë IKShPK-ja me njoftim për ndërprerje të ujit për pije ka qenë në orët e vona të natës, e në atë kohë ...

Si u vlerësuan kandidatët për kryeshef ekzekutiv të KRU Prishtinës nga komisioni vendor dhe britanikët?

Procesi i zgjedhjes së kryeshefit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit "Prishtina" ka marrë epilog këtë muaj pas më shumë se dy viteve me një ushtrues detyre.

Arsim Fetahu zgjedhet kryeshef ekzekutiv i 'KRU Prishtina'

Arsim Fetahu është zgjedhur kryeshef ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”.

“Termokos” fillon sezonin e ngrohjes në Prishtinë

NP “Termokos” ka njoftuar se që nga mëngjesi i ditës së sotme ka filluar furnizimi me ngrohje për afro 15 mijë konsumatorë në Prishtinë.

Vëllai i kandidatit për asamble nga VV-ja në krye të Termokosit

Arsim Fetahu, vëllai i kandidatit për asamblist nga Lëvizja Vetëvendosje, Fatmir Fetahu është zgjedhur kryeshef ekzekutiv në Ndërmarrjen Publike “Termokos”, në të cilën është ...