Postet nga: coronavirusi

Shkencëtarët i kanë gjetur deri në tetë patogjenë të panjohur më parë, disa mund të shkaktojnë kancer

Shkencëtarët paralajmërojnë se prania e këtyre viruseve në natyrë mund të jetë një rrezik potencial për popullatën njerëzore, veçanërisht nëse ...

Kina raporton gati 60,000 vdekje të lidhura me Coronavirus brenda një muaji

Autoritetet shëndetësore në Kinë kanë raportuar të shtunën rreth 60,000 vdekje të lidhura me Coronavirusin brenda një muaji.

Biden u thotë liderëve të Kongresit se Ukraina dhe COVID-19 janë prioritetet kryesore

Presidenti amerikan, Joe Biden, tha më 29 nëntor se sigurimi i fondeve për Ukrainën dhe pandemia COVID-19 janë prioritetet e tij para se republikanët të marrin kontrollin ...

Britania miraton vaksinën kundër koronavirusit dhe varianteve të tij

Mbretëria e Bashkuar është bërë shteti i parë që ka miratuar vaksinën e cila shënjestron variantin origjinal të koronavirusit, si dhe variantin e ri Omicron.

Vala aktuale e pandemisë në Francë mund ta ketë pikun në janar

Ministri francez i Shëndetësisë, Olivier Veran, ka thënë se vala aktuale e pandemisë në Francë mund të ketë pikun në janar të vitit të ardhshëm.

Nga turmat te lutjet - zbehet interesimi i kosovarëve për vaksinën anti-COVID

Politika, shoqëria civile e publiku i gjerë kishte reaguar ashpër kur para sallës së sporteve “1 Tetori” të improvizuar në qendër vaksinimi, në një mëngjes maji ...

Si do të mund të dukej fundi i pandemisë Covid-19?

Ka shumë pak gjasa që Shtetet e Bashkuara, e lëre më bota, të jenë në gjendje ta eliminojnë plotësisht Coronavirusin që e shkakton pandeminë Covid-19.

Zbulohet një gjen që dyfishon rrezikun nga koronavirusi

Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit thanë se kanë zbuluar një gjen, që dyfishon rrezikun e dështimit të mushkërive dhe vdekjes nga koronavirusi.