Postet nga: coronavirusi

SHBA ndihmon Indinë në situatën e rëndë nga coronavirusi

Kryeministri i Indisë Narendra Modi u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të vaksinohen dhe të kenë kujdes, duke thënë se "stuhia" e infeksioneve ka tronditur Indinë.

3 raste të konfirmuara me variantin britanik në Kosovë

Në Kosovë janë të konfirmuara tri raste të variantit britanik të koronavirusit. Këtë e bëri të ditur në ArgumentPlus të RTV21, Izet Sadiku, ushtrues i detyrës së ...

Merkel: Gjermania në valën e tretë të coronavirusit

Gjermania është në valën e tretë të pandemisë së coronavirusit, u tha kacelarja gjermane, Angela Merkel, ligjvënësve të partisë së saj konservatore, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Rusia miraton vaksinën e tretë kundër COVID-19

Rusia ka miratuar të shtunën vaksinën e saj të tretë kundër koronavirusit për përdorim të brendshëm, ka thënë kryeministri rus, Mikhail Mishustin pë...

Mjeket italiane kujtojnë natën që nxiti izolimin e parë në Evropë

Një vit më parë, Laura Ricevuti dhe Annalisa Malara, të dyja mjeke në spitalin në Codogno të Italisë, kanë vërejtur se diçka ndryshe po ndodhte me një pacient ...

Merkel i pranon të metat e vendimeve për valën e dytë të pandemisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel i ka pranuar të metat në përgjigjjen e Gjermanisë ndaj valës së dytë të koronavirusit, gjatë një fjalimi të enjten në parliament.

Ekipi i OBSH-së viziton tregun në Vuhan ku u paraqitën rastet e para me COVID-19

Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) që po hetojnë origjinën e koronavirusit, kanë vizituar të dielën një treg në Vuhan, ku u ...

Dilemat e gjeneratës që studion në kohë pandemie

Nida i ka nisur, ndërsa Arrita po i përfundon studimet në kohë koronavirusi.