Isa Mustafa përballë Jeta Xharrës

 

Sonte në emisionin “Jeta në Kosovë” u transmetua intervista me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovë, Isa Mustafa.

Mustafa flet për diskutimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Çfarë do të ndodhë me postin e Presidentit?

Cili është qëndrimi i Mustafës për termocentralin e tretë me qymyr në Kosovë?

Në pjesën e dytë të emisionit u transmetua debati mbi reformën në administratën publike.

Çfarë ndodh pas vendimit të Kushtetueses për pezullimin e Ligjit për Zyrtarë Publikë?

Emisioni “Jeta në Kosovë”, transmetohet çdo të enjte në orën 20:30 në RTK dhe drejtpërdrejt në Facebook të KALLXO.com dhe Gjirafa-video. Repriza, të premten në mesditë.