Postet nga: Isa Mustafa

Isa Mustafa në 22 vjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit: Autorët e krimit duhet të dalin para drejtësisë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka përkujtuar kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së tij.

Vjosa Osmani: Në vitin 2015 Hashim Thaçi i rrinte ‘pip’ në këmbë Mustafës kur ai e nënshkruante Asocacionin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kritikuar LDK-në dhe PDK-në në lidhje me Marrëveshjen e nënshkruar për formimin e Asocacionit të komunave serbe në ...

Hoxhaj i PDK-së i kundërpërgjigjet Isa Mustafës

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në lidhje me nënshkrimin e Marrëveshjes për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë.

Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’ i ka reaguar deputetit të PDK-së, Enver Hoxhaj, në lidhje me nënshkrimin e Marrëveshjes pë...

Hoti në Kuvend: Asociacionin e gjeta në mesin tuaj - VIDEO

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se Asociacionin e komunave me shumicë serbe nuk është duke e negociuar në kuadër të dialogut me Serbinë.

Mustafa: Kryeministrin Hoti nuk duhet ta udhëzojnë liderët e koalicionit por Kushtetuta

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se kryeministrin Avdullah Hoti nuk duhet ta udhëzojnë tre liderët e koalicionit qeverisës por ...

Haxhiu i përgjigjet Isa Mustafës: LVV e ka kundërshtuar dhe e kundërshton 'Zajednicën'

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili tha se Gjykata Kushtetuese e ka vërtetuar se marrëveshja pë...

Mustafa i reagon kritikave të LVV-së ndaj Hotit lidhur me Asociacionin

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar ndaj Lëvizjes Vetëvendosje dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe kritikave ...