Postet nga: Autostrada

'Qeveria Kurti s’po e qet kontratën me Bechtel & Enka, ndonëse ka premtuar'

Kreshnik Gashi nga Kallxo.com ka thënë se në Kosovë ka shumë kontrata si ajo me kompaninë, Bechtel & Enka”.

Vozitje e rrezikshme në autostradë, policia gjobit shoferin që voziti 193 km/h - FOTO

Për shkak të mos respektimit të kufizimit të shpejtësisë në autostradë, Policia e Kosovës ka gjobitur një vozitës.

Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, rrokulliset vetura - FOTO

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Aksident trafiku në autostradën ‘Ibrahim Rugova, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 17:40 në autostradën “Ibrahim Rrugova”.

Një veturë e djegur dhe dy të lënduar në një aksident trafiku në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një veturë është djegur tërësisht dhe dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti të rë...

Dështon të mbahet seanca gjyqësore në rastin e 53-milionëshit

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore në rastin e 53-milionëshit ku të akuzuar janë ish-ministri Pal Lekaj dhe tre zyrtarët e tjerë, Eset Berisha, Nebih Shatri ...

Bedri Hamza pritet të dëshmojë në rastin e 53-milionëshit

Rasti i njohur për publikun si 53-milionëshi solli edhe një herë tjetër në gjykatore ish-ministrin Pal Lekaj dhe tre zyrtarët e tjerë Eset Berisha, Nebih Shatri ...

Dëshmia e ish-drejtuesit të Njësisë për Implementimin e Projekteve për 53-milionëshin

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe tre të tjerëve, Eset Berisha, Nebih Shatri dhe Besim Tahiri në rastin e 53-milionëshit ka vazhduar edhe sot në ...