Postet nga: Autostrada

Sot mbyllet për 5 orë Autostrada 'Arbën Xhaferi'

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se sot për shkak të zhvillimit të punimeve (betonimit të soletës kaluese në mbikalimin për këmbësorë) dhe për ...

Komuna e drejtuar nga PDK e pakënaqur me vendimin e qeverisë për autostradën

Vendimi i sotëm i Qeverisë për të anuluar kyçjen e Ferizajt në autostradën "Arbën Xhaferi" është i nxituar, i paanalizuar si dhe mbyllë komunikimin ndë...

Abdixhiku nis procedurat për anulimin e tenderit 110 milionësh të Pal Lekajt

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku ka thënë se nga sot kanë filluar procedurat për anulimin e tenderit 110.6 milionë euro për ndërtimin e autostradë...

Aksham pazari i Pal Lekajt, inicion tender 110 milionësh

Ministria e Infrastrukturës, e udhëhequr nga Pal Lekaj, e ka shfrytëzuar kohën kur Kosova është pa qeveri dhe pa buxhet të miratuar për të shpallur ...

Ferizaj me 4 hyrje-dalje në autostradën Prishtinë – Han i Elezit

 

Të shtunën do të mbyllet përkohësisht segmenti Konjuh – Babush në autostradën 'Arbën Xhaferi'

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar qytetarët se të shtunën do të ketë mbyllje të përkohshme të segmentit Konjug - Babush, në autostradën "Arbë...

Aksident trafiku, bllokohet një pjesë e autostradës 'Ibrahim Rugova'

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Besnik Bislimi: Do t’i anulojmë vendimet që janë marrë pas dorëheqjes së Qeverisë

Javën e kaluar, Gazeta Jeta në Kosovë raportoi se Ministria e Infrastrukturës ka bërë kërkesë në Ministrinë e Financave për t’i ndarë në buxhet ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!