Postet nga: facebook

Facebook planifikon të largojë postimet me deklarime false për vaksinat

Facebook të hënën tha se ka në plan të largojë postimet me deklarata të gabuara rreth vaksinave nga platforma e tyre përfshirë këtu edhe pohimet se ...

Facebook rrit përpjekjet për të luftuar dezinformimin

Kompania Facebook tha të hënën tha se ka shtuar përpjekjet për të ndaluar keqinformimin në lidhje me vaksinat kundër COVID-19. Facebook do të shënjestrojë ...

Këshilltari i Osmanit: U.D presidentja po kërcënohet me jetë

Faton Peci këshilltar i Ushtrueses së Detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se ajo ka kohë të gjatë po kërcënohet edhe me ...

Facebook ndërpret një bisedë online të Netanyahut

Facebook tha se ka ndërprerë një bisedë online në faqen e kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për, siç tha, shkelje të politikave të rrjetit social.

Kryetarit të Obiliqit, i hapet profil i rremë në Facebook

Xhafer Gashit, kryetarit të Komunës së Obiliqt i është hapur llogari e rreme në rrjetin social, “ Facebook”.

WhatsApp do ta aplikojë zërin dhe videon edhe për komjuterët statikë

Aplikacioni i Kompanisë së Facebook, WhatsApp, do ta prezantojë verzionin e ri të këtij aplikacioni me zë dhe video edhe për kompjuterat statikë. Vendimi për ti lehtë...

Facebook dhe Instagram pezullojnë disa shërbime në Evropë

Gjiganti Facebook ka zvogëluar numrin e shërbimeve që ofron në Evropë në aplikacionet Messenger dhe Instagram, për t’u siguruar se po vepron në përputhje me ...

“Sallamadia në Infektivë” arrin 2 milionë shikime për 48 orë

"Sallamadia në Infektivë", që ishte pjesë e hulumtimit të gazetares Jeta Xharra, i titulluar “Fact-Check për COVID-19", i cili shpërfaq një menaxhim jo të mirë në klinikat ku ...