Postet nga: ARMA

Policia e kosoves

Pejë, arrestohet një person për vjedhjen e një arme me leje

Më 31 janar, Policia e Kosovës e ka arrestuar një person nën dyshimin se i ka vjedhur armën me leje një personi tjetër.

Dosja e Prokurorisë: Cila armë dyshohet se u përdor në rastin e plagosjes së dy të rinjve në Shtërpcë?

32-vjeçari A.K, i cili është pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës, është arrestuar pas plagosjes së dy të rinjve, njëri 11 e tjetri 21 vjeç ...

Të paktën 5 të vdekur nga të shtënat në një lokal të komunitetit LGBTQ në Kolorado

Të paktën pesë persona kanë vdekur dhe 18 të tjerë janë plagosur në një sulm në një lokal të komunitëtit LGBTQ në Kolorado Springs, raporton CNN.

Përleshen dy persona mes vete në Suharekë, njëri nga ta shtie në ajër me pistoletë

Dy persona janë arrestuar në Suharekë, të cilët dyshohen se pas një mosmarrëveshje fillimisht janë rrahur mes vete dhe më pas njëri nga ta ka shtënë ...

Të shtëna në Ferizaj, sekuestrohet arma me tetë fishekë

Një 30-vjeçar është shoqëruar në stacionin e Policisë në Ferizaj pas dyshimeve që ka gjuajtur me armë zjarri.

Të shtëna me armë në Vlorë, policia në ndjekje të autorit - Pamje

Të shtëna me armë janë regjistruar mesditën e së dielës në zonën e “Ujit të Ftohtë” në qytetin e Vlorës.

Pejë, detaje nga gjuajtja me armë në drejtim të disa personave në një lokal

Një person është arrestuar, pasi që dyshohet se ka shtënë me armë zjarri ndaj disa personave në një lokal në Pejë.

Të shtëna armësh në një aheng familjar në Milloshevë të Obiliqit

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person gjatë një ahengu familjar dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në ajër.