Postet nga: ARMA

Gjilanasi arrin t'ia marrë revolen një personi që e kanosi, i dyshuari ik nga vendi i ngjarjes

Një person nga Gjilani ka raportuar në Polici se sa ishte duke e pastruar lokalin e tij, një i dyshuar, i panjohur, e ka kanosur me revole.

Vdes një polic, dyshohet se aksidentalisht i shkrepi arma në poligon të gjuajtjes

 

Shëtiste më armë në krah, i sekuestrohet nga policia

Policia e Kosovës ka ndaluar një person për armëmbajtje pa leje në Shushicë të Istogut.

Aksion kundër gjuetisë së kundërligjshme në Prizren, një person haset me kallashnikov

Në pyllin e fshatit Planejë të Prizrenit, dje  zyrtarët policorë bashkë me inspektorët e Ministrisë së Zhvillimit Rural ishin në një aksion me qëllim të parandalimit të ...

Sekuestrohet një armë zjarri në Prishtinë, intervistohet një 25-vjeçar

Policia e Kosovës ka njoftuar se e ka sekuestruar një armë zjarri në një veturë sot pasdite në Prishtinë.

Kanosje me armë zjarri në Prishtinë, Policia konfiskon një pistoletë

Një person ka raportuar më Polici se është kanosur me armë zjarri nga persona tjerë. Sipas Policisë shkaku i kërcënimit ka qenë një mosmarrëveshje në mes palë...

Kërcënon policët me armë dhe ikë

Një person i dyshuar, i kërkuar nga Policia, u ka drejtuar armën njësitit policor në momentin kur ata kanë tentuar ta ndalojnë. I dyshuari ka ikur nga ...

Arrestohet një person për kanosje në  Shtime, i konfiskohet kallashnikovi

Policia e Kosovës njofton se në Shtime, sot rreth orës 18:00 ka pranuar një informacion se, një person me inicialet A. F. ( M/K) i moshës 30 vjeçar, ...