Postet nga: Aksioni

Pas raportimit të KALLXO për skandalin me dënimin me 8 muaj për dhunuesin e 15 vjeçares, në Prishtinë mbahet një aksion para KGJK-së dhe KPK-së

Një vendim i Gjykatës Themelore në Pejë në korrik të këtij viti, i cili nuk i dha më shumë se 8 muaj e 8 ditë burgim një personi i cili ...

Kurti takoi policët që u lënduan gjatë aksionit kundër kontrabandës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, kanë takuar sot zyrtarë policorë që kanë pësuar lëndime trupore ...

Skender Hyseni: Borell nuk mund të sillet sikur të ishte prokuror apo komandant policie në Kosovë

Ish-negociatori i Kosovës për bisedimet me Serbinë,  Skender Hyseni ka reaguar ndaj deklaratës së përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell në lidhje me aksionin ...

Operacioni në veri, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e këtyre personave të dyshuar

Policia e Kosovës pas aksionit të sotëm kundër kontrabandës në vend është vënë në kërkim edhe të disa personave të dyshuar që janë shpallur ...

Brnabiq: NATO dhe KFOR-i ta frenojnë Kurtin

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, i ka bërë thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë pas situatës në veri të vendit nga aksioni i Policisë kundër kontrabandë...

(VIDEO) Pamje si në filma: Si u arrestuan të dyshuarit për fajde?

Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të dyshuar për fajde, ndërsa nga pamjet në videon që shihni më poshtë, aksioni i Policisë, është zhvilluar si në ...

PSD me biberonë para Qeverisë kundërshton mbylljen e kopshteve - FOTO

Në shkallët e objektit të Qeverisë së Kosovës janë vendosur me dhjetëra biberon nga Partia Sociale Demokrate pasditen e sotme.

Masat, inspektorët mbyllin disa lokale në Prishtinë

Masat e reja të vendosura nga Qeveria e Kosovës kanë rikthyer orën policore e kanë kufizuar punën e gastronomisë.