Postet nga: Aksioni

Skender Hyseni: Borell nuk mund të sillet sikur të ishte prokuror apo komandant policie në Kosovë

Ish-negociatori i Kosovës për bisedimet me Serbinë,  Skender Hyseni ka reaguar ndaj deklaratës së përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell në lidhje me aksionin ...

Operacioni në veri, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e këtyre personave të dyshuar

Policia e Kosovës pas aksionit të sotëm kundër kontrabandës në vend është vënë në kërkim edhe të disa personave të dyshuar që janë shpallur ...

Brnabiq: NATO dhe KFOR-i ta frenojnë Kurtin

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, i ka bërë thirrje NATO-s dhe KFOR-it që të reagojnë pas situatës në veri të vendit nga aksioni i Policisë kundër kontrabandë...

(VIDEO) Pamje si në filma: Si u arrestuan të dyshuarit për fajde?

Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të dyshuar për fajde, ndërsa nga pamjet në videon që shihni më poshtë, aksioni i Policisë, është zhvilluar si në ...

PSD me biberonë para Qeverisë kundërshton mbylljen e kopshteve - FOTO

Në shkallët e objektit të Qeverisë së Kosovës janë vendosur me dhjetëra biberon nga Partia Sociale Demokrate pasditen e sotme.

Masat, inspektorët mbyllin disa lokale në Prishtinë

Masat e reja të vendosura nga Qeveria e Kosovës kanë rikthyer orën policore e kanë kufizuar punën e gastronomisë.

Drejtori i Policisë: Droga e konfiskuar në Lipjan ishte nisur nga Brazili

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për media ka dhënë detaje për aksionin e sotëm të Policisë, gjatë të cilit sot ...

Moszbatimi i masave anti-COVID-19, gjobiten 7 lokale në rajonin e Dukagjinit

Nga sot, me vendim të ekzekutivit kosovar, të gjitha aktivitetet e gastronomisë janë lejuar të punojnë nga ora 5:00 e mëngjesit deri në ora 22:00.