array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Emirjeta Vllahiu

Emirjeta Vllahiu

Emirjeta Vllahiu i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2018. Fillimisht është angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa aktualisht është gazetare juniore.

Ajo ka diplomuar për Gazetari në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, ndërsa tani është në përfundim të studimeve Master për Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun, në të njëjtin universitet. Para se t’i bashkohej BIRN-it, Emirjeta ka punuar si gazetare në portalin informativ “AktivPress”.

Fushat të cilat i mbulon janë kryesisht zhvillimet politike në vend si dhe shfaq interesim për hulumtime në tema sociale, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë, përfshirë edhe ngjarjet ditore.

Emirjeta është shpërblyer me “Çmim vjetor 2018 në mbrojtje të fëmijëve” nga Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF).

Osmani takon ambasadorin e Norvegjisë: Komisionet parlamentare po punojnë me kapacitet të plotë

Thaçi jep detaje tjera nga takimi me ambasadorët e Quintit

Thaçi takon ambasadorët e Quintit: Respektimi i Kushtetueses, jetike për demokracinë

Përfaqësues të misioneve të BE-së në Kosovë, thirrje për unitet politik në kohë të pandemisë

Qeveria miraton Programin Kombëtar për Zbatimin e MSA-së 2020-2024

Qeveria miraton nismë për kredi në vlerë prej 35 milionë euro për përmirësim të shërbimeve mjekësore

I aderuari i Kadri Veselit emërohet në një Këshill nga Qeveria Kurti

Qeveria ndan 20 milionë euro për subvencionimin e ndërmarrjeve publike

Bie numri i të infektuarve aktivë me coronavirus në Kosovë

Dalin rezultatet e 211 testeve për COVID-19 në Kosovë

Pamje nga Droni, falja e namazit në sheshin e Prishtinës

FOTO – Rrahje në Prishtinë, shoqërohen në polici dy persona

Polici suspendohet nga puna, pas një publikimi në Facebook për rajonin e Drenicës

Konjufca në Forumin e Dytë Ministror të Selanikut kërkon të hiqen vizat dhe fusnota për Kosovën

Ambasada e ShBA-së-politikanëve: Jetët e njerëzve të vendosen në rend të parë