array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Diellza Luzha

Diellza Luzha

Diellza ka përfunduar studimet Bachelor në UBT, Dega e Gazetarisë.

Para se të bëhej pjesë e BIRN, ajo ka mbajtur praktikë në gazetën “Koha Ditore” si dhe në Institutin Demokratik të Kosovës. Gjithashtu ka qenë pjesë e trajnimeve të ndryshme duke përfshirë edhe trajnimet e BIRN- it.

Diellza më shumë është e fokusuar të mbulojë sektorin e shëndetësisë si dhe qeverisjen në Komunën e Ferizajt, por shpesh mund të shihni rrugëve duke fotografuar mbeturinat pasi që raporton edhe për papastërtitë ku do që i sheh.

Ajo është serioze dhe e përgjegjshme në punën që bën.

 

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në ShSKUK

Tre të vdekur me coronavirus, mbi 1 mijë raste pozitive brenda 24 orëve

Tre pacientë me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës janë nga Shqipëria

Pesë pacientë me COVID-19 në mjekim intensivë, 130 të tjerë me oksigjeno – terapi

Pas raportimit të KALLXO.com rregullohen prishtjet në Gjinekologji

Drejtori i Gjinekologjisë flet për mungesën e sapunëve dhe letrës higjienike në tualetet e Klinikës

Me çfarë notash u vlerësua stafi i Gjinekologjisë për punën e bërë më 2021?

Drejtori i Gjinekologjisë: Kemi pasur vërejtje nga Inspektorati Sanitar për lyerje të thonjve nga personeli

Jakup Ismajli: Klinika e Gjinekologjisë është klinika më e përgatitur për lindje normale

Rrëfimi i Jakup Ismajlit, drejtor i Klinikës së Gjinekologjisë - LIVE

Dy persona me COVID-19 vdesin brenda 24 orëve, regjistrohen mbi 2700 raste të reja

FOTO - Vazhdojnë pritjet e gjata të qytetarëve për testim në IKShPK

Specializantët të enjten në protestë

Dy vite ballafaqimi me pandeminë, 3 mijë kosovarë të vdekur

Tri doza të vaksinës për të hyrë në Kosovë, standard që nuk kërkohet as nga OBSh