array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Diellza Luzha

Diellza Luzha

Diellza ka përfunduar studimet Bachelor në UBT, Dega e Gazetarisë.

Para se të bëhej pjesë e BIRN, ajo ka mbajtur praktikë në gazetën “Koha Ditore” si dhe në Institutin Demokratik të Kosovës. Gjithashtu ka qenë pjesë e trajnimeve të ndryshme duke përfshirë edhe trajnimet e BIRN- it.

Diellza më shumë është e fokusuar të mbulojë sektorin e shëndetësisë si dhe qeverisjen në Komunën e Ferizajt, por shpesh mund të shihni rrugëve duke fotografuar mbeturinat pasi që raporton edhe për papastërtitë ku do që i sheh.

Ajo është serioze dhe e përgjegjshme në punën që bën.

 

31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Tre lagje në fshatin Reçak të komunës së Shtimes në mungesë të kanalizimit - VIDEO

Fondi për Sigurime Shëndetësore ende jofunksional

Një i vdekur dhe 29 të infektuar me COVID-19 brenda 24 orëve

35 qytetarë të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Bashkim Ramosaj në Deçan nuk respekton masat anti-COVID

FOTO: Kjo është gjendja e tualeteve në shkollën 'Shaban Spahija' në Pejë

Mirëmbajtësit e QKMF-së në Rahovec pas më tepër se një muaj marrin rrogën, jo të plotë

Liv Torres: Çmimi Nobel i Paqes hedh dritë mbi nevojën për informacion të besueshëm

"Të paktën eshtrat t’i gjejmë diku"

Një i vdekur dhe 25 raste pozitive me COVID-19 për 24 orë në Kosovë

Vetura godet një këmbësor në magjistralen Ferizaj- Prishtinë

(VIDEO) Infermierja ankohet për transfer nga QKMF në QMF, drejtoresha arsyetohet se janë ankuar pacientët për të

Muaji kundër kancerit të gjirit, Spitali Amerikan me pako të plotë për vetëm 60 euro

140 pacientë me COVID-19 po trajtohen në ShSKUK, nëntë prej tyre në gjendje të rëndë