Postet nga: IKShPK

IKShPK rekomandon shmangien e mishit të kuq, peshkut, suxhukut dhe produkteve të ngjashme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë apel te qytetarët që të kenë kujdes gjatë ruajtjes së ushqimit.

Rekomandimet e IKShPK-së për mbrojtje nga temperaturat e larta

Vendi është duke u ballafaquar me temperatura të larta javëve të fundit dhe për këtë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka kërkuar nga ...

Pas interesimit të KALLXO.com për parregullësi të mundshme, IKShPK anulon konkursin

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) ka anuluar të premten konkursin për pozitën mostrues, pasi KALLXO.com kërkoi qasje në informacion që ...

CovidRezultatet-2020

19 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 2,672 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv ...

Për 24 orë në Kosovë u dhanë mbi 19 mijë doza të vaksinës

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë ...

COVID-19 Rezultatet

Nga 2.267 testime, 19 qytetarë rezultojnë pozitiv me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 2.267 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

IKShPK u bën thirrje qytetarëve të vaksinohen

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të marrin vaksinën kundër COVID-19.

CovidRezultatet-2020

28 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë i vdekur

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në nga 2,577 testime, 28 qytetarë kanë rezultuar ...