Postet nga: masat

Viola von Cramon: Është koha që të hiqen të gjitha masat e vëna ndaj Kosovës

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, ka deklaruar se raporti i Komisionit Europian për Kosovën vë në dukje progresin në shumë refoma, pë...

Komisioni Europian - Bruksel

BE i rikujton Kurtit dhe Vuçiqit parimin e konfidencialitetit në dialog, kërkon themelimin e Asociacionit pa vonesa e parakushte

Bashkimi Europian ka reaguar përmes një komunikate për media pas takimit të 14 shtatorit në Bruksel për dialogun Kosovë-Serbi. BE në reagim shpreh shqetësimin për ...

Kurti: Shtensionimi në veri ka ndodhur, rruga është hapur që masat kundër Kosovës të hiqen përfundimisht

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për masat kundër Kosovës, të cilat janë vendosur nga Bashkimi Europian.

Komisioni Europian - Bruksel

BE vendos disa masa ndaj Kosovës: Kemi njoftuar edhe Qeverinë

Bashkimi Evropian ka marrë disa masa ndaj Kosovës për shkak se ka konsideruar se nuk janë ndërmarrë veprime për shtensionim të situatës në veri të ...

Kuvendi miratoi vendimin për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë

Vendimi i Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente të energjisë elektrike, ka marrë mbështetjen për miratim të 65 deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Evropianët më të varfër për 3000 euro në vit për shkak të masave shtrënguese

Sipas një raporti të ri, qytetarët evropianë i kanë humbur rreth 3,000 euro në vit për shkak të masave shtrënguese të zbatuara nga qeveritë e BE-së që nga ...

Gjermania pritet të heqë obligimin e bartjes së maskave gjatë fluturimeve

Gjermania së shpejti do të heqë obligimin e bartjes së maskave gjatë fluturimeve e cila ishte prezantuar si një ndër masat kundër COVID-19, raporton Reuters.

KEDS kërkon kursimin e energjisë, tregon masat që duhet marrë

Kompania për distriuimin e energjisë elektrike, KEDS u ka bërë thirrje konsumatorëve shtëpiak që të kursejnë konsumin energjisë elektrike.