Postet nga: Protesta

Protestuesit libanezë i këndojnë "Baby Shark" foshnjes së frikësuar

Pas disa ditësh protesta të tensionuara në Liban për gjendjen ekonomike, një pushim prej pak minutash erdhi në formën e një kënge të dashur për ...

Protestë para Ambasadës Suedeze për Nobelin

Pak protestues janë mbledhur sot në ora 11:00 para Ambasadës së Suedisë në Prishtinë për të kundërshtuar vendimin e Akademisë Suedeze për dhënien e çmimit Nobel, ...

Nesër protestohet para Ambasadës Suedeze në Prishtinë për Çmimin ‘Nobel’

Nesër, e enjte, 17 tetor 2019, do të protestohet para Ambasadës Suedeze në Prishtinë kundër vendimit të Akademisë Suedeze të Shkencave për dhënien e Çmimit ‘Nobel’, shkrimtarit ...

Specialistët e Psikologjisë Klinike protestojnë kundër ‘punësimeve partiake’, reagon QKUK

Një grup i specialistëve të Psikologjisë Klinike ka protestuar sot lidhur me konkursin e hapur nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, përmes të cilit ...

Shtyhet protesta kundër Akademisë Suedeze rreth Nobelit për Handke

Protesta e paralajmëruar nën moton "No Nobel for Handke" nga një grup artistësh para ambasadës së Suedisë në Prishtinë, për sot në ora 11:00 është shtyrë ...

Protestë në Prishtinë kundër Akademisë Suedeze rreth Nobelit për Peter Handke

Akademia Suedeze e Shkencave sivjet shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak, Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi në...

Shoqëria civile dënon dhunën e Policisë së Kosovës ndaj banorëve të Bitisë së Poshtme

Organizatat e shoqërisë civile kanë reaguar ndaj dhunës që, sipas tyre, Policia e Kosovës ka ushtruar ndaj banorëve të fshatit Biti e Poshtme të Shtërpcë...

Protestë në Skoci, kërkohet ndarja nga Britania e Madhe

Ata që e kanë organizuar këtë tubim thonë se presin pjesëmarrje të qindra mijëra njerëzve, pas përfundimit të marsheve paraprake në Glasgow, Aberdeen dhe Perth, ...