// E enjte ORA 20:20

1,017

4 Nëntor 2016

Sabotime në Shëndetësi

Emisioni “Jeta në Kosovë” transmetoi hulumtimin për mjekët kosovarë të cilët pavarësisht dëshirës për t’u kthyer nga shtetet tjera dhe për të punuar në institucionet shëndetësore, ankohen se po hasin në vështirësi dhe sabotime.

Disa mjekë kanë folur për “Jeta në Kosovë” për ankesat e tyre ndërsa ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, në një intervistë të veçantë është përgjigjur ndaj këtyre akuzave.

Ministri gjithashtu ka folur edhe për sigurimet shëndetësore, projektin që është zvarritur tash i disa vjet për t’u zbatuar.

Në emision kanë folur: Imet Rrahmani, Armend Agolli, Arbër Tolaj, Arsim Morina, Liridon F. Haziri, Valbona Gashi, Qëndresë Daka, Faik Ahmet Hoti, Drita Kutllovci-Zogaj, Curr Gjocaj, Basri Ibrahimi, Mihane Salihi…

 

NDËRLIDHUR

debat pernime
 

#DebatPernime për 38 Komunat e Kosovës

Që nga 21 shtatori, për çdo mbrëmje nga ora 19:45 në TV21 dhe drejtpërdrejt në faqen e KALLXO.com në Facebook, kandidatët për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale të 22 tetorit do t’i shpalosin programet e tyre në #DebatPernime të moderuar nga Jeta Xharra. Rreth 200 kandidatë për kryetarë të komunave do të dalin përballë […]

 

Frikësimi i Investitorëve

Emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimi lidhur me problemet me të cilat po përballen investitorët në komunat e Kosovës. Në këtë hulumtim transmetohet rrëfimi i Adem Elshanit nga fshati Nagavc i Rahovecit, i kthyer nga Zvicra për të investuar në Kosovë, për pamundësinë që ta ndërtojë një fermë. Çka thotë kryetari i komunës së Rahovecit […]

vdekjet e dyshimta
 

VIDEO: Zhvarrosen Personat që Vdiqën në QKUK

Ekipet e Institutit të Mjekësisë Ligjore kanë zhvarrosur sot tre personat që vdiqën në QKUK në rrethana të dyshimta. Procesin e zhvarrimit të të vdekurve në raste të dyshimta po e kritikon drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu. Ai tha se në raste të tilla, për të kuptuar shkaqet e vdekjes autopsia duhet […]

TË FUNDIT

kërkesa për njohje
 

Thaçi Kërkon Njohje nga Saint Vincent dhe Grenadine

Në margjina të seancës së radhës të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, presidenti Hashim Thaçi, i cili po kryeson delegacionin kosovar, ka takuar edhe zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Saint Vincent dhe Grenadines, Sir Louis Straker. Presidenti Thaçi ka kërkuar nga zyrtari i këtij vendi të Karaibeve njohjen e shtetit të Kosovës, […]

Kuvendi i Kosovës
 

Partitë Ndajnë Komisionet Parlamentare

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit, e cila është duke vazhduar, partitë politike janë marrë vesh për ndarjen e komisioneve parlamentare. Sipas një ndarje që është bërë në mbledhje, Vetëvendosje ka marrë drejtimin e katër komisioneve, PDK e LDK nga tri ndërsa AAK një komision. Kësisoj, Vetëvendosje do ta drejtojë Komisionin Parlamentar për […]

Tash

NA NDIQNI

Thaçi: Kosova i Është Mirënjohëse Turqisë

by Bekim Muhaxheri
NA NDIQNI

Send this to a friend