Feronikeli dhe Drenica i ndajnë pikët

Feronikeli dhe Drenica i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0.

Kjo ndeshje është luajtur në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës.

Feronikeli me këtë barazim ka lëshuar shansin që t’i ofrohet kreut të tabelës, pasi tani pozicionohet në vendin e pestë me 44 pikë.

Ndërkaq Drenica mbetet në vendin e shtatë me 35 pikë.

Në xhiron e ardhshme Feronikeli do të luaj me Prishtinën në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kurse Drenica do të luaj si vendas ndaj Trepçës ’89.

 

Ballkani barazon me Ferizajn dhe zbret në vendin e 4