Postet nga: Ipko Super Liga e Kosoves

Rezultatet e pjesës së parë në ndeshjet Drenica-Trepça ’89, Drita – Dukagjini dhe Flamurtari – Ferizaj

Janë mbyllur pjesët e parë në tri ndeshjet Drenica – Trepça ’89, Drita- Dukagjini dhe Flamurtari – Ferizaj, që po luhen në kuadër të xhiros së 27-të në Superligë.

Feronikeli dhe Drenica i ndajnë pikët

Feronikeli dhe Drenica i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0.

Sermaxhaj e Shotani tregojnë cilat janë ndeshjet 'e nxehta' të xhiros së ardhshme të Superligës

Xhiroja e 26-të në Superligën e Kosovës në futboll do të luhet të mërkurën dhe të enjten.

Gjilani – Trepça ’89 përfundon pa fitues

Gjilani nuk ma mundur të marrë më shumë se një barazim me Trepçën ’89, ndeshje e cila është luajtur në kuadër të xhiros së 23-të në Superligën e ...

Të shtunën gjyqtarët e futbollit do të testohen për coronavirus

Federata e Futbollit e Kosovës, ka bërë të ditur se të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të mbahen testet fizikë për gjyqtarët e futbollit, ...

Ferizaj e demolon Trepçen ’89 (VIDEO)

Ferizaj ka shënuar fitore me rezultat të thellë 4-0, ndaj Trepçës ’89, në kuadër të xhiros 22-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina fiton ndaj Ferizajt në “Fadil Vokrri” (FOTO)

Pas barazimit ndaj Ballkanit, Prishtina është rikthyer te fitoreja, duke e mposhtur Ferizajn me rezultat 3-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës.

Huqja e FFK-së, cakton ndeshje për 30 shkurt

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar orarin e ndeshjeve për Supërligën dhe Ligën e Parë të Kosovës.