Postet nga: Drenica

Drenica shënon fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë (FOTO)

Drenica ka shënuar fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë, me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Llapi gjen rrugën e fitores duke e mposhtur Drenicën (FOTO)

Llapi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Drenicës, me rezultat 1-0, pas dy humbjeve nga Gjilani dhe Vushtrria.

Feronikeli mposhtet nga Drenica në Skenderaj (FOTO)

Drenica e ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Feronikelit, me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 12- të në Superligën e Kosovë...

Jeta në Drenicë nuk është sikur në barcoleta

Drenicasit vazhdojnë të jetojnë në kushte të vështira në mes të papunësisë, varfërisë dhe migrimit dy dekada pas luftës që la pasoja të mëdha në ...

Ferizaj humb nga Drenica në shtëpi të vet (Foto)

Drenica ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme, duke fituar si mysafirë ndaj Ferizajt, duke e mposhtur me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e ...

Feronikeli e mposht Drenicën me lehtësi (FOTO)

Kampioni aktual i Superligës, Feronikeli, e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme duke e mposhtur Drenicën me rezultat 4-1.

Drenica tregohet e fortë për Trepçën ’89 (Foto)

Drenica e ka mposhtur Trepçën ’89, me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 26-të në Superligen e Kosovës.

Drenica e demolon KEK-un (Foto)

Drenica e ka mposhtur me rezultat të thellë 5-1, KEK-un, në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, në kuadër të xhiros së 24-të në Superligën e Kosovës.