Postet nga: Drenica

Çmimi "Ylli i Javës" për xhiron e 23-të shkon në Drenicë

Mesfushori i Drenicës, Fatlum Gashi është shpallur lojtari i javës së 23 në Superligën e Kosovës në futboll.

Sot zhvillohen tri takime në Superligën e Kosovës

Pas ndeshjes Prishtina-Dukagjni që është zhvilluar dje, sot në kuadër të javës së 14-të, në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohen tri takime mjaft ...

Drenica fiton dhe merr kryesimin tabelor, Drita barazon me Ulpianën

Janë zhvilluar dy  duelet e para të xhiros së nëntë në BKT Superligën e Kosovës në Futboll, ku Drenica ka shënuar fitore të thellë përball ...

Drenica po e mposht Ballkanin

Drenica e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Ballkanit me rezultat 1-0.

Ja sa vota i humbi PDK në Drenicë

Partia Demokratike e Kosovës ka pësuar rënie edhe në Drenicë, bastionin kryesor të saj që nga themelimi i partisë.

Drenica fiton ndaj Besës së Pejës në Skenderaj

Drenica e ka shënuar fitoren e parë ndaj Besës së Pejës, me rezultat 2-1, ndeshje e cila u luajtë në kuadër të xhiros së dytë në ...

Drenica kërkon mbijetesën në Superligë përmes fitores ndaj Dukagjinit

Drenicën nuk e pret punë e vështirë ndaj Dukagjinit i cili tashmë është përshëndetur me Superligën e Kosovës.

Trepça ’89 e mposht Drenicën në Skenderaj

Trepça ’89 ka shënuar një fitore të rëndësishme si mysafir duke e mposhtur Drenicën me rezultat 4-2, në kuadër të xhiros së 27-të në Superligë.