Kufiri mes Brazilit e Venezuelës

Pamje të rënda nga Venezuela, autoblindat shkelin protestuesit

Në Venezuelë është duke vazhduar kriza e shkaktuar pas zgjedhjeve presidenciale në këtë vend.

Presidenti aktual Maduro pretendon se i ka fituar këto zgjedhje, mirëpo fitoren e tij po e konteston kandidati i opozitës, Juan Guaido, i cili po ashtu ka shpallur fitoren e tij.

Fitoren e opozitarit e kanë njohur Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Europian dhe vende të tjera perëndimore.

Në një përshkallëzim të situatës, sot forcat qeveritare janë parë duke ndjekur dhe shkelur me autoblinda protestuesit opozitarë.

Këto janë pamjet nga ngjarja e sotme.

.