Postet nga: kriza në venezuelë

Pamje të rënda nga Venezuela, autoblindat shkelin protestuesit

Në Venezuelë është duke vazhduar kriza e shkaktuar pas zgjedhjeve presidenciale në këtë vend.

Rusia i reagon SHBA-së pas sanksioneve ndaj kryediplomatit të Venezuelës

Rusia ka akuzuar Shtetet e Bashkuar për “politika të shantazhit”, pasi Uashingtoni vendosi sanksione ndaj ministrit të Jashtëm të Venezuelës, Jorge Arreaza, si pjesë e përpjekjeve ...

Trump kërkon largimin e trupave ruse nga Venezuela

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje Rusisë që të tërheqë trupat e saj nga Venezuela dhe ka paralajmëruar se “të gjitha mundësitë” janë të ...

Maduro falënderon ushtrinë për besnikërinë ndaj tij

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka falenderuar forcat e armatosura për qëndrimin besnik dhe luftimin e grusht-shtetit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara dhe lideri opozitar, ...

Pence do të udhëtojë në Kolumbi pas ngjarjeve të dhunshme

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, ka planifikuar takimin e parë me liderin opozitar të Venezuelës Juan Guaido në Kolumbi të hënën.

Scott: Kriza në Venezuelë, Serbia në anën e gabuar të historisë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Serbi, Kyle Scott, ka thënë se Serbia është në anën e gabuar të historisë kur është në pyetje qëndrimi i saj ...

Trump nuk përjashton mundësinë e dërgimit të ushtrisë në Venezuelë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se dërgimi i ushtrisë në Venezuelë “është opsion”, duke treguar se ai ka refuzuar një takim me presidentin Nicolas Maduro.