Lipjani (Ilustrim)

Aksident mes një traktori dhe një veture në Lipjan

Gjatë ditës së djeshme në Lipjan një traktor dhe një veturë janë përfshirë në një aksident trafiku.

Sipas raportit ngasësi i automjeti ka pësuar disa lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, bashkë më të  është i lënduar edhe një pasagjer tjetër mashkull.

Sipas raportit të policisë ngasësi i traktori nuk dihet pasi ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 19: 20.