array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Ardita Zeqiri

Ardita Zeqiri

Ardita iu bashkua ekipit të KALLXO.com në tetor të vitit 2019. Ajo ka diplomuar në Universitetin e Prishtinës në Fakultetin Filozofik- Departamenti Filozofi. Para se të bëhej pjesë e ekipit ajo ka kryer praktikën në dekanatin e Fakultetit të Mjekësisë në UP si dhe trajnime të ndryshme në ‘Sbunker’, ‘American Corner’ si dhe trajnime të mbajtura nga BIRN.

Në KALLXO.com, ajo mbulon qeverisjen në Komunën e Prishtinës dhe përkthimin e lajmeve nga mediat e huaja gjithashtu i pëlqen të merret me politikën në rajon dhe botë. Ajo është person i shoqërueshëm por në profesion vazhdon të jetë serioze dhe e përkushtuar.

Gruaja e vrarë në kryeqytet ka qenë mësimdhënëse në shkollën 'Dardania'

Vritet një grua në Prishtinë, arrestohet një 70 vjeçar

Komuna e Prishtinës miraton rregulloren për auto-taksitë

Kuvendi i Prishtinës merr vendim për themelimin e Poliklinikës Stomatologjike Specialistike

Komuna e Prishtinës planifikon të subvencionojë një student të Harwardit, opozita kërkon sqarim për mënyrën e përzgjedhjes

Komuna merr vendim për inicimin e hartimit të planit rregullues për Lagjen ‘Kalabria’, fokus - ndikimi i rritjes së koeficientit

Haradinaj mirëpret marrëveshjen për targa, kërkon përmbyllje të procesit me njohje

Besnik Bislimi: Të vazhdohet me bisedime intensive për normalizim të plotë të marrëdhënieve

Vjosa Osmani

Vjosa Osmani: Dua të falënderoj SHBA-në për angazhimin që të arrihej marrëveshja në Bruksel

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do ketë ndërprerje të energjisë nesër dhe pasnesër

Buxheti për vitin 2023 për Mitrovicën rreth katër milionë euro më i lartë se për vitin 2022

Prizren, një 39-vjeçar gjendet pa shenja jete në shtëpinë e tij

Viola von Cramon: Largimi i liberalizmit të vizave nga agjenda - absolutisht i papranueshëm

KPK e vlerëson kundërkushtetues dhe kundërligjor vendimin e Qeverisë për t'ua ulur pagat prokurorëve

Këshilli Gjyqësor redukton punën e gjykatave, i kërkon Qeverisë ta anulojë menjëherë vendimin që ua ul pagat gjyqtarëve dhe prokurorëve