Hana Kimura: Ylli i Netflix dhe mundësja japoneze vdes në 22 vjeç

Hana Kimura, një mundëse profesioniste japoneze që u shfaq në serinë e fundit të reality show-ut “Terrace House”, në Netflix, ka vdekur në moshën 22 vjeç, shkruan BBC.

Kimura ishte një nga gjashtë anëtarët e kastit në shfaqjen televizive realiste japoneze Terrace House para se xhirimet të pezulloheshin.

Pak para se të vdiste, ajo lëshoi ​​një seri postimesh shqetësuese në mediat sociale duke nënkuptuar që ajo ishte dhunuar në internet.

Përditësimi më i fundit në historinë e saj në Instagram të Premten paraqiti një fotografi të saj me macen e saj, me një titull që lexonte “mirupafshim”.

Duke konfirmuar vdekjen e saj në Twitter të shtunën, Stardom tha: “Ju lutemi të jeni të respektueshëm dhe të lejoni ca kohë që gjërat të përpunohen, dhe mbani mendimet dhe lutjet tuaja me familjen dhe miqtë e saj”.

Nëna e saj ishte gjithashtu një mundëse e njohur, Kyoko Kimura.

Kimura thuhet se ka qenë cak i qindra mesazheve mesatare nga fansat dhe kritikët çdo ditë. Në lajmet për vdekjen e saj, tifozët dhe figurat e industrisë folën kundër ngacmimit në internet dhe ndikimit të tij në shëndetin mendor.