Të paktën 5 të vrarë në sulmet pranë kullës televizive në Kiev

Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, pesë persona u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën në sulmet pranë Kullës së TV në Kiev.

Ministria e Punëve të Brendshme lëshoi ​​një përditësim operacional ku thotë:

“Nga ora 18:00, pesë persona u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën nga bombardimi i Kullës së TV të Kievit në lagjen Shevchenkivskyi. Puna vazhdon.”

Përditësimi vjen pasi një video e re grafike nga një park afër kullës televizive të Kievit tregoi disa trupa dhe një zjarr të vazhdueshëm. Video është publikuar edhe nga ministria.

Sot eshte dita e gjashtë e dy ushtarakëve ruse në luftë.

Sulmi i Rusisë ka nisur në orët e para të 24-shkurtit.

Raketat janë nisur në aeroporte dhe ushtarake në rreth 25 qytete.

Veprimi i Kremlinit ka nxitur dhe është përballur në gjithë botën zemër.

vendet e bashkimit dhe aleatët janë përgjigjur me sanksione të ashpra kundër Moskës./CNN