Postet nga: telekomi i kosovës

Hoti: Vendimi i Qeverisë për procedurat e prokurimit të Telekomit kundërkushtetues

Ish-zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka reaguar për vendimin e Qeverisë, për përjashtim nga fushëveprimi i Ligjit për Prokurim ...

Autoriteti i Konkurrencës: Me vendimin për Telekomin, qeveria krijoi monopol

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka reaguar ndaj një vendimi të djeshëm të Qeverisë së Kosovës, duke e cilësuar si shkelje të ligjit dhe krijim i monopolit.

Telekomi nënshkruan kontratë për furnizim me pije për bufe

Telekomi i Kosovës ka nënshkruar kontratë në vlerë 5 mijë e 469 euro për furnizim me pije dhe artikuj të tjerë.

Telekomi i Kosovës: Po ofrojmë shërbime në të gjitha pikat e shitjes

Telekom i Kosovës ka bërë të ditur se janë duke ofruar shërbime për qytetarët ndonëse po punojnë me staf të reduktuar për shkak ...

Kryeshefi i Telekomit e konfirmon aksionin e policisë

Një askion i policisë në Ndërmarrjen Publike “Telekom” ka nisur gjatë mëngjesit të sotëm.

Familja e Ramush Haradinajt nis biznesin e mediave me paratë e Telekomit 

Më shumë se 30 milionë euro të Telekomit të Kosovës janë shpenzuar gjatë 14 vjetëve në reklama dhe sponsorizime  për media, një pjesë e të cilave janë të lidhura ...

Ministrja Hajdari nuk i mohon shkarkimet në Telekom, Bordi shqyrton dorëheqjen

Mbrëmë është raportuar në media se ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari do të propozojë shkarkimin e Bordit të Telekomit të Kosovës, për shkak të përformancës ...

Qeveria propozon por nuk ia jep 5 milionë euro Telekomit të Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, në mbledhjen e sotme të Qeverisë, ka propozuar që Telekomit të Kosovës t’i ndahen 5 milionë euro.