Postet nga: Joe Biden

Biden: SHBA 'kurrë' nuk do t'i njohë pretendimet e Moskës për territorin e Ukrainës

Vladimir Putin ka nënshkruar dekrete që i hapin rrugën rajoneve të okupuara ukrainase të Khersonit dhe Zaporizhzhisë që t’i aneksohen zyrtarisht Rusisë. Të premten, presidenti rus pritet ...

Foto e përbashkët e çiftit presidencial të Kosovës dhe të SHBA-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një fotografi me presidentin e Shteteve të  Bashkuara të Amerikes, Joe Biden.

Biden: Putin po tenton që të zhdukë nga harta një shtet sovran

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia “ka shkelur paturpësisht parimet themelore” të Kartës së OKB-së “me luftën e saj brutale dhe të panevojshme” ...

Biden: Pandemia e COVID-19 ka përfunduar në SHBA

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka shpallur të përfunduar pandeminë e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara.

Osmani bisedon me presidentin Biden gjatë ceremonisë e varrimit të mbretëreshës Elizabeth II

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka njoftuar se sot gjatë funeralit shtetëror të mbretëreshës Elizabeth II, është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (...

Biden niset drejt Londrës për të marrë pjesë në varrimin e Mbretëreshës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe Zonja e Parë, Jill Biden, më 17 shtator kanë udhëtuar drejt Londrës për të marrë pjesë në varrimin e Mbretë...

Administrata Biden emëron diplomaten Lynne Tracy në postin e ambasadores në Rusi

Administrata e presidentit Joe Biden ka zgjedhur një veterane të shërbimit diplomatik me përvojë në çështjet ruse si të emëruar për të qenë ambasadorja e ardhshme ...

Biden shtyn përpara përpjekjet për t'i dhënë fund sëmundjës së kancerit

Ditën e djeshme, Presidenti amerikan Joe Biden i ka kushtuar disa postime në rrjetet sociale përpjekjës së tij për t’i dhënë fund vdekjeve nga ...