Postet nga: Joe Biden

Burimet prej Egjiptit thonë se do të rinisin bisedimet për armëpushim në Gazë

Bisedimet për armëpushim në Gazë pritet të rinisin të dielën në Kajro, kanë thënë dy burime të fushës së sigurisë në Egjipt, ndonëse një ...

Biden thotë se SHBA-ja do të hedhë ndihma në Gazë prej ajrit

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara do të nisin dërgimin e ndihmave në Gazë prej ajrit, pas raportimeve për mbi 100 palestinezë ...

Presidenti Biden paralajmëron marrëveshje për armëpushim në Gazë, palët tregohen të kujdesshme

Presidenti amerikan Joe Biden deklaroi se shpreson se një armëpushim i ri në Gazë do të arrihet në fillim të javës së ardhshme në kohë për Ramazan, ...

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Në një vit zgjedhor me jo pak të panjohura, një gjë është e qartë: amerikanët janë shumë afër një përsëritjeje të garës zgjedhore për ...

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt

Presidenti amerikan, Joe Biden, është takuar në Kaliforni me të venë dhe vajzën e politikanit të ndjerë rus, Aleksei Navalny, tha Shtëpia e Bardhë.

Biden: SHBA-ja po shqyrton sanksione shtesë kundër Rusisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se vendi i tij po shqyrton vendosjen e sanksioneve shtesë kundër Rusisë, pas vdekjes së udhëheqësit të burgosur të ...

Biden: Putini është përgjegjës për vdekjen e Navalnyt

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë të premten se nuk ndihet i befasuar por i “zemëruar” pas vdekjes së raportuar të liderit opozitar rus, Alexei ...

Biden uron Osmanin për 16 vjetorin e pavarësisë së shtetit, ia përmend obligimet që i ka Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka dërguar shefes së shtetit kosovar, Vjosa Osmani, një telegram urimi me rastin e 16-vjetorit të pavarësisë.