Policia për zjarrin në Pejë: Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar

Një depo prapa një qendre tregtare është përfshirë nga zjarri, mirëpo ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Një depo prapa kompanisë së ELKOS-it e ka kaplu zajrri. Në vend ngjarje kanë dalë policia dhe zjarrëfikësit. Ende asgjë nuk dimë nëse ka persona të lënduar” – ka thënë Gashi.

Ekipet e zjarrfikësve janë në vendin e ngjarjes.

KALLXO.com është duke raportuar drejtpërdrejt nga vendi ku po vazhdon djegia.