Ilustrim - Policia në aksion

Policia ndaloi në Leposaviq disa vetura taksie, po bartnin migrantë sirianë

 

Rreth 10 sosh, të cilët ishin duke bartur persona nga Lindja e Mesme apo nga Siria janë ndaluar nga Policia.

Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë në Mitrovicën e Veriut, Besim Hoti.

KALLXO.com merr vesh se janë 52 persona nga Siria.

“Policia sapo i ka ndaluar kolonën e taksistëve dhe jemi në koordinim me prokurorin për procedurat e mëtejshme rreth personave të migruar dhe gjithashtu në koordinim me prokurorin jemi duke vepruar për shoferët e këtyre veturave”, tha Hoti.