Trepça - Peja , Salla Minatori Mitrovicë

Përfundon çereku i parë, Peja në epërsi

Ka përfunduar çereku i parë në finalen e basketbollit mes Trepçës dhe Pejës me rezultat 17 – 21  për mysafirët.

Çereku u karakterizua me një lojë intensive, ndërsa nuk ka munguar as atmosfera nga tifozët.

Ndeshja po luhet në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.

Në katër ndeshjet e Play Off-it, mitrovicasit dhe pejanët kanë fituar nga dy ndeshje, sa herë që luajtën si vendas ndërsa sonte do të shpallet kampioni.

Përballja e madhe – Trepça apo Peja?