Përfundon çereku i parë mes KB Trepça dhe Sigal Prishtina

Ka përfunduar çereku i parë i finales për Kupën e Kosovës në basketboll mes KB Trepça dhe Sigal Prishtina.

22:15 po udhëheq ekipi nga Mitrovica pas 10 minutave lojë.

Kjo lojë po luhet në palestrën sportive “Shani Nushi” në Gjakovë.

Njëra nga këto dy ekipe sot do të shpallet kampion i Kupës së Kosovës në basketboll.