Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

IHMK njoftoi se “Në viset e larta parashihet të bie borë me intensitet të dobët, derisa në viset e ulëta parashihet shi i përzier me borë”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri në 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius”, njofton IHMK.