Postet nga: Bora

Si ka ndikuar bora e pranverës në kulturat bujqësore?

Mot i paqëndrueshëm, me borë dhe me temperatura nën vlerat e mesatareve po mbretëron edhe në ditët e para të stinës së pranverës. ...

Kushtet atmosferike, Policia apelon për kujdes të shtuar në trafik

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik që të kenë kujdes të shtuar gjatë ngasjes në rrugë, për shkak të ...

Ahmeti: Më dhjetëra kamionë janë angazhuar për pastrimin e rrugëve

Pas kritikave të shumta për rrugët e papastruara nga bora në Prishtinë, ka reaguar kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Rrugët e bllokuara nga bora ua kanë pamundësuar votimin banorëve të Debëlldehut deri në orën 11:00

Banorët e fshatit Debëlldeh të Komunës së Vitisë deri në orën 11:00 nuk kanë mundur të votojnë për shkak të bllokimit të rrugës nga bora ...

Video e veçantë organizimi i qytetarëve të Dragashit për pastrimin e rrugës

Në prag të zgjedhjeve që do të mbahen sot, shumë rrugë janë të pa pastruara për shkak të reshjeve të borës.

Moti në dy ditët e ardhshme, rikthehet shiu dhe bora, rrezik për vërshime në Dukagjin

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar rreth kushteve atmosferike në dy ditët  e ardhshme në vend. Instituti ka paralajmëruar se pritet të ketë vërshime në disa ...

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe nesër në vend.

Bora në Kosovë, Abrashi: Rrugët rajonale dhe nacionale janë të kalueshme

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka deklaruar se rrugët në Kosovë janë të kalueshme dhe po pastrohet bora që ka rënë sot në Kosovë.