Postet nga: shiu

Parashikimi i motit për nesër

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Rritet numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut në Kinë

Numri i viktimave nga rrëshqitjet e dheut, që u shkaktuan nga shirat e rrëmbyeshëm në veri të Kinës, është rritur në të paktën 21, thanë autoritetet ...

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, njofton Instituti Hidrometorologjik i Kosovës.

Vërshimet në Prishtinë, Përparim Rama iu bën thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar

Moti i ligë ka përfshirë kryeqytetin, ku brenda pak minutave rrugët u vërshuan si pasojë e shiut të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta.

Shiu depërton në objektin e Aeroportit të Prishtinës (VIDEO)

Pas reshjeve të shiut dhe stuhisë, uji ka depërtuar edhe në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.

Mot i ligë në Kosovë, KEDS njofton se cilat rajone janë më të prekura nga mungesa e rrymës

Kompania për Distribuimin e Energjisë në Kosovë (KEDS), njofton se për shkak të motit të ligë që ka përfshirë një pjesë të madhe të Kosovës, një ...

Erërat e forta, ndahet në gjysmë një lis në Prishtinë (FOTO)

Erërat e forta dhe shiu i rrëmbyeshëm kanë ndarë në gjysmë një lis në Prishtinë.