Policia e Kosoves

Foto - Afrim Ejupi / Kallxo.com

Dyshohet se rrahu bashkëshortin, 39-vjeçarja po kërkohet nga Policia

Një 39-vjeçare me inicialet I.S është duke u kërkuar për dhunë në familje ndaj bashkëshortit të tij.

Më 12 shkurt, rreth orës 22:00, Policia ka pranuar një informacion se në fshatin Sevce të Shtërpcës ishte një rast i dhunës në familje.

Sipas Policisë, Njësia e Dhunës në Familje menjëherë i kanë marrë veprimet e nevojshme dhe kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Policia njofton se për shkak të një mosmarrëveshje në familje, 39-vjeçarja I.S i ka shkaktuar lëndime trupore bashkëshortit të saj S.N, 43 vjeçar.

E njëjta sipas njoftimit është larguar nga vendi i ngjarjes.

E dyshuara është në kërkim policor.