array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vlera Shabani

Vlera Shabani

Vlera Shabani është në përfundim të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Ajo u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në gusht të 2022-ës si praktikante.

Vlera është e fokusuar në raportimin në fushën e shëndetësisë por, nuk lë anash as raportimet në fushat e tjera.

Kureshtja është ndër tiparet e saj kryesore, prandaj edhe parashtrimi i pyetjeve është pjesë e karakterit të saj.

Me punën e saj si gazetare ajo ka përmbushur ëndrrën e saj të fëmijërisë, punë që sot ajo e bën me shumë entuziazëm

Tërhiqen nga gara dy kandidatë për drejtor të SHSKUK-së, në ditën e testit

Ministria e Shendetesise 3

Zyrtari që përgatiti specifikat e tenderit të Ministrisë së Shëndetësisë, u caktua edhe anëtar i Komisionit vlerësues

Shefi i EULEX-it përfundon mandatin, Kurti thotë se sundimi i ligjit në Kosovë nuk ka qenë kurrë më i fortë

Dyshohet se u rrëzua në një lokal, vdes në QKUK gruaja nga Ferizaj

Ferizaj, theret një burrë nga një i panjohur

Gazetari serb thotë se po të ishte kryeministër do të kërkonte falje në Mejë për jetët e humbura në luftë

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Fetahu: Procesin zgjedhor në veri mund ta quajmë improvizim zgjedhor

Kurti: Për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, duhet krijuar kushte pa banda kriminale

Viktimat nga shpërthimi në Gërdec pranohen si palë në gjykimin e Fatmir Mediut

Kërstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Kurti: Granatat e përdorura nga grupet kriminale në protestë janë prodhuar dhe sjellë nga Serbia

Pas interesimit të KALLXO.com, dorëhiqet anëtarja e komisionit përzgjedhës për drejtor të SHSKUK-së

Vuçiq paralajmëron bisedime me serbët e Kosovës

Kurti ha një shujtë në mensën e Policisë, suksesin e policëve në veri e quan mahnitës