Breshër edhe në Obiliq (FOTO)

Mot me shi e breshër ka përfshirë shumë pjesë të Kosovës.

Përveç në zonën e Suharekës dhe Hasit, mot i ngjashëm ka përfshirë edhe komunën e Fushë-Kosovës dhe atë të Obiliqit.

Një qytetar ka dërguar foto në adresë të KALLXO.com, ku shihen kokrra goxha të mëdha të breshrit. Ai thotë se fotot janë shkrepur në fshatin Lajthishtë të Obiliqit.

Këto janë fotot e dërguara nga qytetari:

na