Postet nga: Obiliq

Paniku nga rritja e çmimeve rrezikon të pengojë tranzicionin e energjisë në Ballkanin Perëndimor

Politikëbërësit rajonal po bëjnë një gabim, nëse po përdorin rritjen e çmimeve të energjisë në BE për të justifikuar një angazhim të vazhdueshë...

LVV e Xhafer Gashi shkojnë në balotazh

Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Obiliqi shkon në balotazh me Xhafer Gashin nga Iniciativa për Obiliqin me 48,65% dhe Halil Thaçin ...

Obiliq, kanoset nga ish-bashkëshorti

Një qytetare nga Obiliqi ka raportuar në Polici se derisa ka qenë në shtëpinë e saj (te prindërit), është kanosur nga ish-bashkëshorti.

VIDEO - Gashi: 'Drurët në Obiliq nuk janë të Xhafës, janë të të gjithëve'

Kandidati për kryetar të Obliqit, Xhafer Gashi nga Iniciativa Qytetare për Obiliqin, në Debat Pernime është kritikuar nga kundërkandidatët e tij për gjendjen e drurë...

Debati për kryetar të Obiliqit

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Obiliqit diskutojnë në #DebatPernime për planet e tyre pas zgjedhjeve të 17 tetorit.

Prokuroria jep detaje për drogën që kultivohej në Obiliq

Dy persona janë arrestuar pasi që të njëjtët janë zënë në flagrancë duke kultivuar bimë narkotike.

Obiliq, mërgimtari fyhet, kanoset e sulmohet fizikisht

Një qytetar, shtetas i Gjermanisë, ka raportuar se pas një mosmarrëveshjeje është fyer, kanosur dhe sulmuar fizikisht nga një i dyshuar.

Burrë e grua e sulmojnë fizikisht një person në vendin e punës

Burrë e grua, sipas Policisë së Kosovës, kanë sulmuar një person, i cili ishte në punë e sipër. Rast ka ndodhur në Komunën e Obiliqit gjatë ditë...