// E premte ORA 21:20

0

24 Dhjetor 2018

Rrëfimi për të rikthyerit

Drejtësia në Kosovë

Të premten, emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ trajtoi problematikën e parandalimit dhe luftimit të terrorizmit.

Në një intervistë ekskluzive, Fehmi Musa i dënuar për rastin Badovci, ka rrëfyer për përvojat e tij të trajtimit.

Ai ka rrëfyer për arrestimin gjatë ‘Paradës së Krenarisë’ dhe një varg problemesh të tjera.

Në intervista të tjera drejtorë drejtorish e kryetarë komunash kanë dhënë përgjigje rreth projekteve dhe temave të deradikalizimit dhe trajtimit të terrorizmit.

NDËRLIDHUR

kontabanda ne veri
 

(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” transmetohet pjesa e dytë e hulumtimit gjashtëmujor për lidhjet e kontrabandës me policinë në Leposaviq e Zubin Potok. Hulumtimi i sotëm sjell pamje ekskluzive të transportit të mallrave nga Serbia për në Kosovë nëpër rrugët ilegale. Ekipi ka filmuar ekskluzivisht pamje nga kamionët e mbushur me kontrabandë të cilët […]

Policia e Kosoves
 

Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare

Një person rreth moshës 37 vjeçare ka mbetur i vdekur pasi është goditur nga një veturë në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar komandanti i trafikut për rajonin e Prishtinës, Majori policor, Milaim Fejzullahu. “Një aksident ka ndodhur në fshatin Llugaxhi në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj. Një veturë ka goditur një këmbësore […]

lajm
 

Tentim vrasje ne Klinë

Një rast i tentim vrasjes ka ndodhur sot pasdite në Klinë. Prokuroria Themelore në Pejë tha sot se rreth orës 15:30, prokurorja kujdestare është njoftuar për një rast që ka ndodhur në një fshat të Klinës i cilësuar si vrasje ne tentativë, raporton KALLXO.com. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi, tha se për […]

Punësimet Familjare në MKRS
 

Zëvendësministrja e PDK-së rehaton vajzën e kunatës

Punësimit familjare  në institucionet publike  nuk kanë të ndalur. Së fundi është zëvendësministrja e Kulturës Leonora Morina -Bunjaku që ka ‘rehatuar’ në kabinetin e saj, një të afërme të saj. Feime Salihu, nga fillimi i këtij viti është pranuar si asistente administrative e zv/ministres Morina Bunjaku. KALLXO.com mëson se Salihu është vajza e kunatës së […]

TË FUNDIT

kontabanda ne veri
 

(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” transmetohet pjesa e dytë e hulumtimit gjashtëmujor për lidhjet e kontrabandës me policinë në Leposaviq e Zubin Potok. Hulumtimi i sotëm sjell pamje ekskluzive të transportit të mallrave nga Serbia për në Kosovë nëpër rrugët ilegale. Ekipi ka filmuar ekskluzivisht pamje nga kamionët e mbushur me kontrabandë të cilët […]

Policia e Kosoves
 

Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare

Një person rreth moshës 37 vjeçare ka mbetur i vdekur pasi është goditur nga një veturë në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar komandanti i trafikut për rajonin e Prishtinës, Majori policor, Milaim Fejzullahu. “Një aksident ka ndodhur në fshatin Llugaxhi në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj. Një veturë ka goditur një këmbësore […]

lajm
 

Tentim vrasje ne Klinë

Një rast i tentim vrasjes ka ndodhur sot pasdite në Klinë. Prokuroria Themelore në Pejë tha sot se rreth orës 15:30, prokurorja kujdestare është njoftuar për një rast që ka ndodhur në një fshat të Klinës i cilësuar si vrasje ne tentativë, raporton KALLXO.com. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi, tha se për […]

Taksa doganore
 

Vuçiq: BE të ndikojë më fuqishëm te Prishtina për taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të ndikojë më fuqishëm te Prishtina për, siç tha, heqjen e taksës 100% mbi prodhimet e importuara nga Serbia. Në një konferencë për media në Beograd, Vuçiq kërkoi nga Prishtina që të heqë taksën, duke thënë se është e rëndësishme që të vazhdojë dialogu […]

Tash

NA NDIQNI

Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare

by Adelina Ahmeti
NA NDIQNI

Send this to a friend