array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj është angazhuar në KALLXO.com që nga korriku i vitit 2018, fillimisht si praktikante ndërsa aktualisht është në pozitën e gazetares.

Ajo ka përfunduar studimet Bachelor në fakultetin e Komunikimit Masiv – Gazetari në kolegjin AAB. Tani është duke i ndjekur studimet master në drejtimin ‘Administratë Publike dhe Diplomaci’ në po të njëjtin kolegj.

Ajo merret kryesisht me çështjet dhe hulumtimet sociale, qeverisje lokale, duke mos anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

Pas 149 orëve nën rrënoja, nxirret i gjallë një burrë në Turqi

Një objekt i paidentifikuar rrëzohet mbi Kanada

Policia e kosoves

Dyshohet se dhunoi një të mitur e cila ishte raportuar si e zhdukur, arrestohet

Hajnat vjedhin veshje tradicionale dhe pushkë gjuetie në Gjakovë

Sulmon gruan e tij shtatzënë në repartin e gjinekologjisë në Prizren

Moti i vranët sot në Kosovë

Vajza e asamblistit të LDK-së punësohet në Ndërmarrjen Publike në Prishtinë

Dyshohet se rrahu gruan, arrestohet një person në Prishtinë

Disa të dyshuar hyjnë në auto-sallon dhe vjedhin pjesë të veturave

Kamberi dorëzon propozimin për të ndryshuar ligjin që të lejohet përdorimi i flamurit shqiptar

Shkon në afër 4,000 numri i viktimave të tërmeteve në Turqi dhe Siri

Bizneset nuk kanë lehtësira tatimore nëse sponsorojnë OJQ-të që avokojnë për të drejtat e grave

Të dyshuar për disa vjedhje në fshatin Mramor, arrestohen

Arrestohet 30-vjeçari që kërkohej me katër urdhëresa të Gjykatës

Profesori Carrabregu: Formimi i asociacionit në Kosovë do të ishte variant i Republika Srpska