array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj është angazhuar në KALLXO.com që nga korriku i vitit 2018, fillimisht si praktikante ndërsa aktualisht është në pozitën e gazetares.

Ajo ka përfunduar studimet Bachelor në fakultetin e Komunikimit Masiv – Gazetari në kolegjin AAB. Tani është duke i ndjekur studimet master në drejtimin ‘Administratë Publike dhe Diplomaci’ në po të njëjtin kolegj.

Ajo merret kryesisht me çështjet dhe hulumtimet sociale, qeverisje lokale, duke mos anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

Të dyshuar për disa vjedhje në fshatin Mramor, arrestohen

Arrestohet 30-vjeçari që kërkohej me katër urdhëresa të Gjykatës

Profesori Carrabregu: Formimi i asociacionit në Kosovë do të ishte variant i Republika Srpska

Kurti përkujtoi dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Tentoi ta kaloi kufirin me dokumente fals kinse ishte viktimë e prostitucionit në Shqipëri

Një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Zhduket një 11-vjeçar nga Fushë-Kosova

Dy të mitur rrahin një të mitur tjetër pas konfliktit në rrjete sociale

Policia e kosoves

Vdes në QKUK këmbësorja që u godit nga vetura në Fushë-Kosovë

Plagosja e dy grave në Fushë-Kosovë, ende nuk dihen shkaqet

Moti

Mot i vranët sot

Nënshkruhet marrëveshja për financimin e projektit të zgjerimit të shtratit të Lumit 'Klina'

KRU 'Hidromorava' apelon qytetarët e Vitisë që mos ta përdorin ujin për pije

Abazaj: Me ligjin e ri komunave do t'iu mundësohet ulja e pragut të normës tatimore

Policia e kosoves

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?