Postet nga: konfiskim

Dogana konfiskon pjesë rezervë për makineri të rënda në vlerë mbi 7 mijë euro në Vërmicë

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka kapur sasi të konsiderueshme të mallrave të padeklaruara në pikën kufitare, Vërmicë.

“Mbetjet e Banjskës”- Çfarë dihet për armatimin e fundit të konfiskuar në veri?

“Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, derisa prezantonte një arsenal armësh ...

Sekuestrohen 40 motoçikleta nga Policia në Pejë

40 motoçikleta janë konfiskuar nga Drejtoria e Policisë Rajonale në Pejë në këtë vikend më datë 04-05.04.2024.

VIDEO - Shkelja e rregullave të trafikut, Policia konfiskon tri automjete

Tri automjete janë konfiskuar nga ana e Policisë së Kosovës nën dyshimin se nuk janë respektuar rregullat e trafikut të bazuara në ligjin e ri.

Voziti 122 km/h në zonën 60 km/h, i konfiskohet vetura shoferit në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Mitrovicën e Jugut është hasur një shoferi duke bërë tejkalim të shpejtësisë në zonën 60 km/h, me shpejtë...

Ligji i ri për rregullat në trafikun rrugor - automjeti i paregjistruar, Policia gjobit me 500 euro shoferin

Policia e Kosovës ka gjobitur me 500 euro shoferin e një automjeti që transporton mallra, pasi automjeti që ka vozitur ka qenë i pa regjistruar për më tepër ...

Zubin Potok, ish-policit i konfiskohet një kallash

Një ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës i është gjetur dhe konfiskuar një armë e gjatë AK-47 dhe disa pjesë të uniformës së policisë.

Konfiskohen pajisje për organizim të bixhozit në Mitrovicën e Veriut

Policia e Kosovës ka njoftuar se është kryer një kontroll në lokalin e një të dyshuari në Mitrovicën e Veriut.