Postet nga: hajrulla çeku

Rifillon restaurimi i objektit të djegur të shkollës së parë shqipe në Ferizaj

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë të ditur se kanë rinisur punimet për restaurimin e objektit të vjetër të gjimnazit “Ismail Qemali" ...

Çeku e quan krim djegien e objektit të ish-Gjimnazi të Ferizajt

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe sportit, Hajrulla Çeku ka reaguar pas njoftimit për djegien e Gjimnazit të vjetër "Ismail Qemali' në Ferizaj.

Çeku për mos-licencimin e FFK: Nuk ka rrezik të përjashtimit nga UEFA dhe FIFA

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se nuk ka rrezik që Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), të përjashtohet nga UEFA dhe ...

MKRS dhe RTK nënshkruajnë marrëveshje për themelimin e një kanali për kulturë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka bërë të ditur se ka nënshkruar sot një marrëveshje me Besnik Boletinin, kryesues i bordit drejtues të ...

Çeku për Muzeun e Muzikës në Gjakovë: MKRS e ka përfshirë këtë monument në kuadër të masave emergjente

Përgjatë seancës së Kuvendit ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku është pyetur rreth gjendjes së Muzeut të Muzikës në Komunën e Gjakovës ...

Ministri Çeku: Edi Shukriu, shembull që duhet ndjekur nga brezat e rinj

Pas lajmit për vdekjen e akademikes, Edi Shukriu, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se arritjet e Shukriut do të mbesin shembull pë...

Ministri Çeku dënon lëndimin e policëve gjatë dhunës ndërmjet tifozëve të Prishtinës dhe Trepçës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas dhunës ndërmjet tifozëve gjatë ndeshjes së basketbollit mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës.

Ministri Çeku: Kam pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia.