array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Erolinda Uka

Erolinda Uka

 

Erolinda Uka  ka lindur më 15 prill 1995  në Mitrovicë.

Studimet bachelor i ka përfunduar në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës  “Hasan Prishtina”  dhe duke qenë studente e dalluar ka fituar 3 bursa.

Uka vazhdon studimet master në drejtimin penal në  Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës  “Hasan Prishtina”.

Pas studimeve bachelor, praktikën një  vjeqare e ka kryer në Gjykatën Themelore dhe Prokurorinë e Mitrovicës.

Pas përfundimit të praktikës  një vjeqare ka dhënë provimin e jurisprudencës.

BIRN-it iu bashkua në korrik  të vitit 2019 për monitorimin e Sistemit të Drejtësisë në Kosovë.

 

Apeli i Speciales hedh poshtë kërkesën e Thaçit për t'u liruar nga paraburgimi

ZPS kërkon vazhdimin e paraburgimit për Pjetër Shalën

Mbrojtja e Gucatit dhe Haradinajt kundërshtojnë pranimin e deklaratës së Pumper si provë

Një muaj paraburgim burrit që sulmoi një grua në një market

“Java për të drejtat e viktimave të krimit”, kryetari i Supremes kërkon ashpërsimin e dënimeve në rastet e vrasjes brenda familjes

Çfarë plani parasheh Strategjia për zgjidhjen e lëndëve të korrupsionit dhe krimit të organizuar?

Akuzohet se i fshehu mbi 5 mijë euro, por nuk ndjehet fajtor

Në gjykimin për grabitje, dëshmitari tha se nuk i kishte parë fytyrën grabitësit

Protestojnë familjarët e Marko Roshiqit: Edhe zogjtë e dinë kush e ka vrarë Oliver Ivanoviqin

81 vjeçari dënohet me 10 muaj burgim me kusht nga Gjykata e Mitrovicës

Sot mbahet seanca për caktimin e paraburgimit ndaj zyrtarit të AKI-së

Arrestohet zyrtari i AKI-së, dyshohet për zbulim të informacioneve të klasifikuara

Më 29 tetor mbahet konferenca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Të dënuarit për krime lufte, Nenad Arsiq, i refuzohet kërkesa për mbrojtje të ligjshmërisë

KE: Kosova duhet ndryshojë politikën për mbrojtjen e të drejtave të romëve, ashkalive e egjiptianëve