Postet nga: \

PDK me nismë legjislative për shfuqizimin e vlerësimit për rritjen e tatimit në pronë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka iniciuar një nismë legjislative për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për tatimin në pronë.

Gjykimi ndaj Salih Musatfës, dëshmitari sqaron deklaratën në të cilën 'Skifterat' i kishte quajtur 'Sorra'

Në seancën e sotme të gjykimit ndaj Salih Mustafës po dëgjohet dëshmitari Sejdi Veseli. Veseli gjatë kohës së luftës ishte zëvendës komandat ...

Kosova zgjeron listën e aseteve në listën e mbrojtjes së Trashëgimisë Kulturore

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku njoftoi se lista e Trashëgimisë Kultuore është pasuruar edhe me 17 asete shtesë.

Kushtetuesja shkarkon Qeverinë Hoti, shpall zgjedhjet e reja

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim rreth ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjen e Qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti.

Qeveria dorëzon në Kushtetuese përgjigjen ndaj kërkesës së Thaçit për kufizimet e lëvizjeve

Qeveria​ në detyrë e Republikës së Kosovës i ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese përgjigjen e saj kundër kërkesës së Presidentit Hashim ...

Apostolova takon Mustafën, diskutojnë për përbërjen e qeverisë së re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, gjatë ditës së sotme është takuar me përfaqësuesen e posaçme të BE-së dhe shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, ...

Abidixhiku: Qeveria ka vendosur të shitet “franquz” me ndarjen e parave për 'Notre Dame'

Paralajmërimi i Qeverisë së Kosovës, se do të ndajë para për restaurimin e katedrales 'Notre Dame', në Paris, ka ngjallur reagimin e disa politikanëve në Kosovë...

Vetëvendosje: Prishtina nuk po qeveriset, po plaçkitet

Përplasjet e miqve të vjetër nuk kanë të ndalur, në mbledhjen e dytë të Kuvendit Komunal të Prishtinës, asamblisti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ...