Postet nga: Gjykata e Mitrovicës

Hulumtim: Dosja e parashkrimit të tentim vrasjes me kallashnikov në Skenderaj 

17 më parë, Sinan Dajaku dhe komshiu i tij Bexhet Hajra kishin pasur disa probleme mes vete të cilat nisën për çështje pronësore ndërsa përfunduan të ...

Vrasja e vëllait me thikë kuzhine, Prokuroria ngre aktakuzë për vrasje të rëndë

Prokuroria e Mitrovicës ka ngritur aktakuzë për vrasje të rëndë ndaj E.J., i cili akuzohet se e ka vrarë vëllanë e tij me thikë kuzhine ...

Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Ish-kryetarit të Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahirit, i është refuzuar padia me të cilën kishte kërkuar 931 mijë euro dëmshpërblim nga kryetari aktual i Komunës, ...

Gjykata refuzoi kërkesën për paraburgimin e zyrtarit ATK-së, i dyshuar për kontrabandim të barnave nga Serbia

Zyrtari i Administratës Tatimore të Kosovës, i cili dyshohet se me veturë zyrtare po bartte barna me banderola të Serbisë, është lënë të mbrohet në liri nga ...

Prokuroria: Zyrtarit të dyshuar të ATK-së iu gjetën barna me banderola të Serbisë

Prokuroria e Mitrovicës ka njoftuar se ka bërë kërkesë për caktim të masës së paraburgimit ndaj L.P., zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovë...

47 vite e gjysmë dënim me burgim për katër të akuzuarit për vrasjen me pagesë në vlerë prej 100 mijë fraga në Deçan

Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, Avni Sinanaj dhe Bekim Raja, të akuzuar për vrasjen e Ferdinand Gjinit, janë gjetur fajtor nga Gjykata e Mitrovcës.

Mitrovicë, Gjykata liron të akuzuarit për tentim vrasje të dy doganierëve dhe një polici

Gjykata e Mitrovicës ka liruar nga aktakuza Mentor Beqirin, Jahë Osmanin, Alban Osmanin dhe Arijanit Beqirin.

Të akuzuarit për tentim vrasje të doganierëve dhe policit dhanë fjalën përfundimtare, shpallja e aktgjykimit më 20 dhjetor

Të akuzuarit për tentim vrasjen e dy doganierëve dhe një polici të Kosovës kanë dhënë sot fjalët përfundimtare në Gjykatën e Mitrovicës.